Vyhledávání dovolené ve Švýcarsku

Ledovec Švýcarsko

Ledovec Švýcarsko

Horským expressem pod Mont Blanc

15.8. - 21.8.2023
Snídaně
Autobus

 
 
12 950 Kč

Horským expressem pod Mont Blanc - informace

Rekreace na dovolené ve Švýcarsku v letovisku Ženeva, v ubytovacím zařízení Horským expressem pod Mont Blanc , v délce 7 dní (týdenní pobyt), 6 nocí. Termín ubytování je od úterý 15. srpna do pondělí 21. srpna 2023. Doprava busem/autokarem s odjezdem za 71 dní. Tento pobyt je se stravou formou snídaně. Jedná se o letní First Minute zájezd do hotelu Horským expressem pod Mont Blanc levně, který je aktuálně na prodej online v ceně 12950,- CZK. Tato nabídka je od agentury Invia zastupující většinu nejlepších a prověřených tuzemských cestovních kanceláří. Na Invia.cz zjistíte také současnou situaci ve Švýcarsku a podmínky dovolené v souvislosti s koronavirem. K vaší rezervaci doporučujeme dokoupit balíček cestovního pojištění AXA Assistance s připojištěním Special, které vás v případě nesnází spojených s koronavirem ochrání na cestě, a to během dovolené i v případě jejího storna. Typ zájezdu: Švýcarsko ledovec, léto 2023, poznávací zájezdy. Speciálně děti do 15 let, u jezera, průvodce.


Horským expressem pod Mont Blanc

• Perly okolo Ženevského jezera.
• Jízdy horskými železnicemi.
• Návštěva francouzského města Chamonix.
• Výhledy na nejvyšší horu Evropy - Mont Blanc.


Ženevské jezero je největším alpským jezerem. Má tvar půlměsíce a ze dvou třetin je švýcarské, zbytek patří Francii. Jeho hladiny čeří parníky, plachetnice i ušlechtilé labutě. Na jeho březích se nachází mnoho malebných vesniček a historických měst. Jedním takovým je třeba městečko Vevey, které je centrem vinařství a čokolády. Na východním břehu najdete středověký hrad Château de Chillon, jedno z nejnavštěvovanějších míst ve Švýcarsku. Terasovité vinice v okolních kopcích jsou známé jako Vaudská riviéra. Chamonix leží na úpatí Mont Blancu v nadmořské výšce 1 035 metrů. Pyšní se úchvatným okolím se zelenými svahy horských údolí i věčně zasněženými vrcholy.

1. - 1. den

:

Odjezd ve večerních hodinách, noční přesun do Švýcarska.

2. - 2. den

:

V ranních hodinách příjezd do západní části Švýcarska. GOLDENPASS – cesta horským expressem z městečka Zweisimmen do Montreux. Vlak projíždí skrze horská sedla a v závěru sjíždí k Ženevskému jezeru. ŽENEVSKÉ JEZERO – největší jezero v Alpách leží na rozmezí Švýcarska a Francie. LAVAUX – ve svazích nad jezerem se nacházejí slavné
vinice.

3. - 3. den

:

ŽENEVA – třetí největší město Švýcarska stálo u zrodu Československa a je sídlem světových organizací. Prohlídka historického centra města, které je centrem švýcarského hodinářství. Procházka podél Ženevského jezera, kterému vévodí 140 metrů vysoký vodotrysk Jet d‘Eau. Zastávka u Paláce národů - sídla OSN. LAUSANNE – ve svazích nad Ženevským jezerem se rozprostírá město s malebným
centrem, kterému dominuje katedrála.

4. - 4. den

:

CHAMONIX – legendární francouzské letovisko leží pod nejvyšší evropskou horou – Mont Blanc 4808 m. AIGUILLE DU MIDI 3842 m – výjezd lanovkou na vyhlídkové místo přímo v masivu hory Mont Blanc. V odpoledních hodinách výjezd lanovkou do protějšího masivu s možností kratší pěší túry a na závěr dne procházka centrem Chamonix.

5. - 5. den

:

EMOSSON – vysoko v horách pod alpskými ledovci leží malebná přehrada. Za pěkného počasí je z hráze přehrady přímo vidět na vrchol Mont Blanc. Možnost pěší túry podél přehradní nádrže. MARTIGNY – návštěva římského amfiteátru, který se nachází v hlubokém údolí řeky Rhóny.

6. - 6. den

:

CHILLON – možná nejkrásnější i nejzachovalejší hrad ve Švýcarsku se zvedá přímo z vodní hladiny Ženevského jezera. Hrad sloužil jako děsivá věznice i honosné sídlo. Branami prošel mimo jiných i básník Byron, který má zde svůj podpis. Od hradu pěší vycházka (3 km) po promenádě podél Ženevského jezera do přilehlého města Montreux. ROCHERS DE NAYE 2042 m – výjezd horskou ozubnicovou železnicí na vrchol s výhledy na Ženevské jezero a vrcholky Alp i pohoří Jura. MONTREUX – zbytek dne strávíte v turisticky oblíbeném městě ležícím na břehu
jezera, které si oblíbily i slavné osobnosti. Možnost
návštěvy studia, ve kterém nahrávala skupina Queen.
Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

7. - 7. den

:

Návrat v ranních hodinách.

Cena zahrnuje:

přeprava, 4x ubytování, 4x snídaně a průvodce

Cena nezahrnuje:

Tričko

Slevy:


- Děti do 15 let
- Dětská sleva
- OZP
- Rodinná sleva
- Seniorská
- Skupinová (nad 6 osob)
- Sleva pro stálé klienty
- 200,- Kč Sleva za včasný nákup
- Váleční veteráni a vojáci


Zobrazeno 1-1 z celkem 1 nalezených termínů

Na této stránce naleznete: Ledovec Švýcarsko 2023. Aktuální nabídka pobytů ve Švýcarsku u ledovce za nejlepší ceny online. Dovolená Švýcarsko 2023. Ledovec Švýcarsko.

Máte zájem o konkrétní lokalitu ve Švýcarsku? Stačí si vybrat některé z oblíbených letovisek ve Švýcarsku. Máme pro vás aktuální nabídku pobytů 2023/2024 za nejlepší možné ceny online.

Pokud jste si nevybrali ve Švýcarsku žádný pobyt, můžete vyzkoušet alternativní dovolenou například v některé z těchto zemí.

Máte zájem o konkrétní typ pobytu ve Švýcarsku? Vybírejte pobyt ve Švýcarsku jednoduše podle jednotlivých sekcí rozdělených třeba podle vaší oblíbené stravy jako je snídaně, polopenze, plná penze nebo All Inclusive.
Nebo můžete vybírat dovolenou podle roku: Švýcarsko 2023 nebo Švýcarsko 2024. Klasickou volbou pro hledání výhodných pobytů za nejlevnější ceny jsou oblíbené zájezdy se slevou na poslední chvíli - Last Minute Švýcarsko 2023 nebo First Minute Švýcarsko 2024.
Svou rekreaci můžete vybírat podle kvality hotelových služeb a ubytování v sekcích Švýcarsko levně nebo luxusní dovolená Švýcarsko.
Podle typu pak vybírejte hotely pro rodinnou dovolenou s dětmi zdarma, relaxační pobyty pro seniory se seniorskou slevou 55+, poznávací zájezdy se zážitky nebo odpočinkové pobytové zájezdy. Vybírejte pohodlně některou z oblíbených sekcí:

Vybírejte jednoduše dovolenou ve Švýcarsku podle jednotlivých měsíců v roce. Hned v zimě po Vánocích a Silvestru v chladném lednu při začínající nové sezóně, dále o jarních prázdninách v únoru a březnu. Švýcarsko si užijete na jaře v dubnu například o Velikonočních prázdninách nebo Velikonočním pondělí. V květnu můžete naplánovat pobyt ve Švýcarsku hned zkraje měsíce díky Svátku práce nebo dne vítězství. V červnu, kdy se již blíží letní prázdniny si užijete v hezkém počasí rekreaci bez dětí a za nižší ceny než v hlavní sezóně. Červen je oblíbený měsíc dovolené ve Švýcarsku pro seniory.

V červenci začínají dětem prázdniny a jedná se tedy se srpnem o období kdy jsou hotely, penziony a další ubytovací zařízení ve Švýcarsku nejvíce obsazené. Na období prázdnin v červnu a červenci se vyplatí si předem zarezervovat pobyt tzv. First Minute Švýcarsko. Speciálně to platí na pobyty přes státní svátky 5. a 6. července. Díky First Minute rezervaci si vyberete nejlepší termíny a atraktivní luxusní hotely v dostatečném předstihu, dokonce i za levnější ceny proti Last Minute Švýcarsko. Je možné si samozřejmě počkat na zlevněné pobyty typu Last Minute Švýcarsko, nicméně nejlevější cena se bude vztahovat jen na poslední nevyprodané termíny a hotely ve Švýcarsku, o které nebyl až takový zájem. Obecně záleží na počtech termínů, které cestovní kanceláře do Švýcarska objednaly. Pokud jich bude dostatek, můžete vybírat z široké nabídky Last Minute zájezdů ve Švýcarsku za nejlevnější možné ceny. Pokud CK zarezervovali termínů málo, budete nuceni vybírat z velmi omezené nabídky, případně se budete muset poohlédnout po jiné lokalitě než je Švýcarsko.

V září jsou již děti zpátky ve školách a školkách a nastává oblíbený měsíc s hezkým počasím na dovolenou ve Švýcarsku pro seniory a lidi bez rodin. Září je ideální měsíc pro romatickou dovolenou pro dva, v klidu a s příjemným počasím. Pro svůj pobyt můžete využít státní svátek 28. září - Den české státnosti. V říjnu nastává ve Švýcarsku další sklidnění díky snížené poptávce po zájezdech a obecně ubytování oproti letním prázdninám a měsícem září. V říjnu 28. se dá pro dovolenou využít volný den Den vzniku Československa. Listopad je měsíc s nejnižší poptávkou po dovolených, a proto je v tomto měsíci dostupný velký výběr ubytovacích zařízení, kapacit a termínů Švýcarsko za nejlevnější ceny. Nabízí se proto příležitost využít k rekreaci 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii. Prosinec s sebou přináší Vánoce, Silvestra a Nový rok, což je skvělé období na strávení dovolené ve Švýcarsku. Na Silvestra a Vánoční svátky je vhodné si díky zvýšené poptávce zarezervovat termín ubytování včas - First Minute Švýcarsko.

Zajímá vás jak draho je ve Švýcarsku? Jaké jsou aktuální ceny v restauracích, kolik stojí potraviny, na kolik peněz přijde oblečení a obuv, jak levné jsou alkoholické a nealkoholické nápoje ve Švýcarsku? Víze za kolik peněz se v zemi cestuje? Podívejte se na ceny ve Švýcarsku.

 

Kontakt a reklama|Zásady ochrany osobních údajů

Copyright© Do-svycarska.cz 2023, všechna práva vyhrazena.